Jeden z najbardziej tajemniczych polskich milionerów to normalny facet. Nie obnosi się ze swoim bogactwem. Chroni swoją prywatność. Nie znają go ani mieszkańcy wsi, gdzie mieszka, ani większość pracowników Dino Polska.

Chiński resort handlu ogłosił objęcie 128 amerykańskich towarów cłami sięgającymi 25 proc. Postanowienie o nałożeniu taryf wejdzie w życie w poniedziałek. Jest to odpowiedź na restrykcje celne wprowadzane przez prezydenta…

Od 25 maja każda firma, która świadczy usługi na terenie Unii, będzie zobowiązana do przestrzegania europejskiego prawa dotyczącego ochrony danych osobowych. Nowe przepisy nie ominą Kościoła. To nie podoba się duchownym.Zgodnie z rozporządzeniem o RODO, od 25 maja każda firma, która świadczy usługi na terenie Unii jest zobowiązana przestrzegać europejskiego prawa dotyczącego ochrony danych osobowych. … Read more

Reklama, podobnie jak każda opowieść, potrzebuje bohaterów. W najnowszej historii polskiego marketingu sporo było tych udanych – Orange miał Serce i Rozum, Tesco – Henia, a Play – słynną blondynkę. Nie wszystkim udało się jednak zrobić karierę.

– Pokazujemy, że rozwiązaniem ich problemu jest sięgnięcie po butelkę. Im więcej pije się piwa, tym więcej pije się też wódki – tak tłumaczył konieczność zakazania reklamy piwa dyrektor Polskiej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Krzysztof Brzózka w programie Money. To się liczy.

Zdaniem Mateusza Kusznierewicza, jego projekt rejsu dookoła świata, na który Polska Fundacja Narodowa przeznaczy ponad 10 milionów złotych, opłaci się. – Jestem przekonany, że zwrot w formie inwestycji przewyższy te wydatki nawet 20-krotnie – mówi żeglarz w money.pl

„Na tym świecie pewne są tylko śmierć i podatki” – mawiał Benjamin Franklin. Te od nieruchomości są szczególnie atrakcyjne dla fiskusa, gdyż w przeciwieństwie do dochodów, majątku nieruchomego nie można tak łatwo ukryć. Dlatego państwo skrupulatnie nakłada kolejne opłaty i podatki na właścicieli nieruchomości. Masz mieszkanie, działkę, a może garaż? Musisz płacić.

Wprowadzenie 1 lipca elektronicznych zaświadczeń będzie dyscyplinujące i może zmniejszyć liczbę wystawianych zwolnień lekarskich – powiedziała PAP prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska. Prezes ZUS prof….

Udowadniają, że głęboka religijność i twarde stąpanie po ziemi w biznesowym świecie wcale nie muszą się wykluczać. Rozmawiamy z przedsiębiorcami, którzy zapewniają, że wiara nie tylko daje siłę do walki z przeciwnościami, ale także ułatwia osiągnięcie sukcesu.

Od dziś (1.04.) obniżą się nasze rachunki za gaz. Zgodnie z decyzją Urzędu Regulacji Energetyki, 1 kwietnia wchodzi w życie nowa taryfa na gaz – cena tego surowca wzrasta o 1 procent. W dużo większym…

Nietypowe, kształtne świece, oparte o technologię prototypowania drukiem 3D – to pomysł na biznes Marka Kalińskiego, twórcy YouArtMe, właściciela marki Candellana.

Różne są kraje i różne definicje zagrożenia bezpieczeństwa – powiedzą ci, którzy dużo podróżują po świecie. Raz zdejmują buty „na bramce”, innym razem nie. Raz każe się im wylać napoje, innym razem wwiozą je – muszą tylko napić się przy celniku. Zapytaliśmy pracowników lotniska o uzasadnienie dla niektórych procedur bezpieczeństwa.

Wielkanoc, a więc i kolejny odcinek zasługuje na wielką oprawę. Tym razem nieco więcej „do słuchania”, szczególnie przydatne podczas świątecznych podróży. Razem z moimi gośćmi postaram się przybliżyć Państwu realia życia w Palestynie dwa tysiące lat temu. Zaproszę również w podróż na inną półkulę, choć wciąż w świąteczne miejsce.

Ile Judasz zarobił na zdradzeniu Jezusa? Dziś miałby dwa najnowsze iPhone’y lub równowartość czterech pensji pracownika dyskontu. Najprawdopodobniej. Debata o realną wartość 30 srebrników trwa. Głos w sprawie zabierał przed laty nawet obecny członek RPP.

W kontekście kredytów frankowych najczęściej mówi się o Polsce oraz Węgrzech. Doniesienia związane z problemami frankowców, czasem dotyczą również Ukrainy, Rumunii oraz Chorwacji. Dlatego wielu rodaków nie zdaje sobie sprawy, że kredyty waloryzowane frankiem stanowią kłopot również w Grecji. Warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja greckich frankowców. Niektóre takie osoby mogą się pochwalić sukcesami w sądowych … Read more

Proszę czekać...

Zapisz się do Newslettera

Chcesz być na bieżąco z nowymi produktami i wpisami do Bloga ? Wpisz poniżej swój adres e-mail i nazwę by być na bierząco.